کارتریج طرح 83a با افشای نقشه های جنگ باعث شکست آمریکا شد

سیستم های قدرت کارتریج طرح 83a دائمی متشکل از مخازن خارجی متصل به هر کارتریج با لوله های کوچک. مزیت: دیگر نیازی به تعویض کارتریج نیست، صرفه جویی بزرگ.
عیب: نصب ظریف، حتی تغییراتی که باید روی چاپگر انجام شود.

مخازن داخلی

اپسون و کانن مدل‌هایی با مخزن‌هایی که مستقیماً در چاپگر ادغام شده‌اند (خارجی برای پرینترهای Epson و سری آن ، داخلی برای Canon با چاپگرهای سری MegaTank Pixma G  ) توسعه داده‌اند. پر کردن مجدد ساده است و هزینه هر صفحه کمتر است (یک بطری جوهر رسمی کمتر از  10 برای 4000 صفحه هزینه دارد  ). چاپگرها با قیمت بالا (بیش از 200 یورو(های) برای مدل پایه) به بازار عرضه می شوند، تولید کنندگان دیگر از مواد مصرفی سود نمی برند، بلکه بر روی دستگاه قرار می گیرند. اپسون در سال 2017 اعلام کرد که بیش از 20 میلیون پرینتر از این نوع فروخته است.
کارتریج های قابل شارژ

با یک تراشه تنظیم مجدد خودکار ، یک درپوش کوچک که به راحتی باز می شود و با پایه ای که به شما امکان می دهد جوهر را بدون نشتی دوباره پر کنید.
باقی مانده ها
کارتریج های استفاده شده ممکن است حاوی مواد بسیار سمی، سرطان زا و/یا جهش زا (کروم، جیوه، کادمیوم و نانوذرات مختلف و غیره) باشند.

“منبع ناکافی”در سال 2009، 45 درصد از کارتریج های جوهر در سوپرمارکت ها فروخته شد، که 14 درصد از آنها به اصطلاح کارتریج های “سازگار” یا “عمومی” بودند. 36 درصد از کارتریج های سازگار از طریق اینترنت خریداری می شوند.

در فرانسه، حدود 59.8 میلیون کارتریج در سال 2016 به بازار عرضه شد هر سال بیش از 45 میلیون کارتریج در سطل زباله انداخته می‌شود و امروزه تنها آن بازیافت یا استفاده مجدد می‌شود لازم .

در سال 2016، بر اساس  وضعیت ضایعات کارتریج استفاده شده
در فرانسه، کارتریج‌های مستعمل در صورتی به عنوان WEEE طبقه‌بندی می‌شوند که بخشی جدایی‌ناپذیر از محصول باشند، و در موارد دیگر کارتریج‌های حاوی دستگاه‌های الکتریکی یا الکترونیکی فقط در بخش WEEE ادغام می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *