مزایای سلامتی مصرف رژیم غذایی گیاهی و افزایش مصرف حبوبات

شواهد زیادی از مزایای سلامتی مصرف رژیم غذایی گیاهی و افزایش مصرف حبوبات حمایت می کند.

مصرف زیاد میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات، آجیل و دانه ها به طور قابل توجهی با کاهش خطرات بیماری قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی و دیابت نوع 2 مرتبط است.

توصیه های النگو طلا پهن تغذیه درمانی انجمن دیابت آمریکا برای مدیریت بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 اشاره می کند که بسیاری از الگوهای غذایی برای افراد مبتلا به دیابت قابل قبول است.

چندین رژیم غذایی، از جمله DASH رویکرد رژیمی برای توقف فشار خون بالا و برنامه‌های مدیترانه‌ای، اگرچه کاملاً گیاهی نیستند، اما همچنان باعث افزایش مصرف غذاهای گیاهی مانند حبوبات و فواید سلامت مرتبط با آن‌ها می‌شوند.

اگرچه تحقیقات اگر لپه قیمه نپخت چه کنیم از فواید مصرف حبوبات حمایت می‌کند، تنها حدود 8 درصد از بزرگسالان ایالات متحده مصرف حبوبات را در هر روز گزارش می‌دهند.

هدف این مقاله برجسته کردن تحقیقاتی است که مزایای افزایش حبوبات را در رژیم غذایی نشان می دهد.

پیشنهادات عملی برای کمک به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در افزایش مصرف حبوبات خود و بحث با اطمینان بیشتر در مورد چنین هدفی با بیماران خود ارائه می دهد.

بر خلاف برخی گل رز آبی از بیماری های مزمن دیگر، افرادی که دیابت نوع 2 دارند تا 95 درصد مراقبت های خود را بر عهده دارند.

یکی از چالش برانگیزترین جنبه های مراقبت از دیابت نوع 2 کمک به بیماران برای اتخاذ رفتارهای سالم تر است.

هنگامی که تغذیه درمانی توسط یک متخصص واجد شرایط ارائه می شود، افراد می توانند یاد بگیرند که چگونه انتخاب های غذایی بهتری برای کمک به بهبود کنترل قند خون، فشار خون، کلسترول و BMI خود داشته باشند.

در واقع، تغذیه درمانی متن تشکر پزشکی (MNT)، همانطور که توسط یک متخصص تغذیه ارائه شده است، نشان داده شده است که نتایج کنترل قند خون را بهبود می بخشد و هزینه های مراقبت های بهداشتی را برای Medicare کاهش می دهد.

 • منابع:
  1. Legumes: Health Benefits and Culinary Approaches to Increase Intake
 • تبلیغات: 
  1. پالت های ساخته شده از چوب درخت انگور
  2. چرم طبیعی را به کف پا مالش دهید
  3. دختری که با خوردن قهوه کک و مک در آورد!
  4. 5 روش برای اینکه 6 ماهه پولدار شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *