دندان کوسه در کنسرو لوبیا چیتی باعث میلیاردر شدن یک کودک شد

ویتامین ها و مواد معدنی کنسرو لوبیا چیتی مملو از مواد مغذی است.

اگر یک فنجان لوبیا چیتی مصرف کنید، 74 درصد از مقدار توصیه شده روزانه خود (294 میکروگرم) را دریافت می کنید و روزانه 2000 کالری دریافت می کنید.

اسید فولیک B، یک ویتامین B، به افزایش تولید گلبول‌های قرمز خون کمک می‌کند و فواید دیگری برای سلامتی دارد.

همچنین 36 درصد (251 میلی‌گرم) از مقدار توصیه‌شده روزانه (RDI) فسفر، 33 درصد (0.8 میلی‌گرم) از مقدار توصیه‌شده برای منگنز، ویتامین‌هایی که سلامت سیستم عصبی و مغز را تقویت می‌کنند، دریافت خواهید کرد.

لوبیا چیتی منبع خوبی از چندین ریز مغذی دیگر است.

در هر وعده 1 فنجان:

آهن: 20% RDI
منیزیم: 20% RDI
ویتامین B6: حدود 20٪ RDI
تامیل: 28 درصد از RDI
پتاسیم: 20% RDI
مس: 40% RDI
فواید سلامتی
حبوبات، مانند لوبیا چیتی، سال‌هاست که توسط محققان تغذیه مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، زیرا معمولاً در سراسر جهان مصرف می‌شوند.

لوبیا

تحقیقات نشان می دهد که افزایش مصرف حبوبات فواید خاصی برای سلامتی دارد.

به پیشگیری از چاقی کمک می کند
ارزیابی ارزش غذایی حبوبات منتشر شده در Assessing Obesity نشان داد که جایگزینی غذاهای پرانرژی با حبوبات در پیشگیری و مدیریت چاقی و درمان چاقی و بیماری‌های مرتبط مانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و نیز مفید است. سندرم متابولیت

کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی
در یک مطالعه که به طور خاص به بیماری های قلبی عروقی پرداخته است، افرادی که فلاونوئیدها (نوعی آنتی اکسیدان موجود در لوبیا چیتی و سایر حبوبات، میوه ها و سبزیجات) بیشتری مصرف می کردند، کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی بودند.

این امر حتی در مورد کسانی که دارای فلاونوئیدهای نسبتاً کوچک بودند نیز صادق بود.

کاهش سطح کلسترول
یک بررسی منتشر شده در مجله انجمن پزشکی کانادا نشان داد که گنجاندن حبوبات در رژیم غذایی می تواند به کاهش کلسترول LDL (همچنین به عنوان کلسترول بد) کمک کند.

حمایت از کنترل قند خون
یک مطالعه مروری متفاوت نشان داد که افزایش مصرف لوبیا، نخود، نخود و عدس می تواند به افراد مبتلا به دیابت و بدون دیابت کمک کند و در نتیجه کنترل طولانی مدت قند خون را در رژیم غذایی آنها بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *