دستگاه فشار خون دیجیتالی که می تواند در هنگام تصادف از مرگ مسافران جلوگیری کند

در ژانویه 2009، یک بررسی مقطعی ناشناس از نوع و دقت دستگاه فشار خون دیجیتالی برای 83 مرکز مراقبت های اولیه آکسفورد شروع شد.

به دنبال کار آزمایشی که معادل بودن آنها را تایید کرد، دو نوع دستگاه تست فشار به کار گرفته شد: Omron PA 350 (برای دستگاه های دیجیتال Omron و هر دستگاه جیوه ای، آنروید یا دیجیتال ایستاده آزاد) و فشارسنج قابل حمل تر Scandmed 950831-2 (برای دستگاه‌های دیواری و دستگاه‌های دیجیتالی که سازنده یکسان هستند، A&D).

همانطور که توسط انجمن فشار خون بریتانیا (BHS) توصیه شده است، 8 فشارسنج تا 280 میلی‌متر جیوه باد شده و سپس فشار به 250، 200، 150، 100 کاهش یافت و 50 میلی متر جیوه به نوبه خود و در هر سطح فشار واقعی بر روی نمایشگر دیجیتال تست فشار خوانده شد.

تاریخ‌های آزمایش قبلی ذکر شد: دستگاه‌ها در صورت وجود برچسب تاریخ‌دار روی دستگاه یا اگر مدیر تمرین دستگاه‌ها را به‌عنوان تست شده گزارش کرده و می‌تواند تاریخ را مشخص کند، آزمایش می‌شوند.

ضرایب همبستگی برای بررسی اینکه آیا خطا در یک فشار با خطا در فشارهای دیگر همبستگی دارد یا خیر استفاده شد.

دستگاه

برای تسهیل مقایسه با مطالعات قبلی و ارتباط با اهمیت خطاها، یک طبقه‌بندی «چراغ راهنمایی» از خوانش‌های خطا ابداع شد که در آن دستگاه‌ها در صورتی که همه نتایج در محدوده 0-3 میلی‌متر جیوه فشار خون مرجع قرار گیرند، رتبه‌بندی «سبز» را به خود اختصاص می‌دهند.

استاندارد BHS، 8 “کهربا” اگر یک یا چند خوانش 4-9 میلی متر جیوه منحرف شد، و “قرمز” اگر هر یک از نتایج 10 میلی متر جیوه یا بیشتر متفاوت بود.

تست دقیق فیشر برای آزمایش اینکه آیا این طبقه بندی با نوع دستگاه، سازنده یا برند، زمان پس از آخرین آزمایش، اندازه تمرین یا دارنده دستگاه مرتبط است یا خیر، استفاده شد.

توصیه کمیته اخلاق محلی درخواست شد و این مطالعه به عنوان توسعه خدمات بدون نیاز به تایید اخلاقی طبقه بندی شد.

فشارسنج های جیوه ای به عنوان “استاندارد طلایی” برای اندازه گیری فشار خون در نظر گرفته شده اند، اما به تدریج حذف می شوند.

مطالعات قبلی فشارسنج‌ها در مراقبت‌های اولیه و ثانویه نشان داد که فشارسنج‌های آنروئیدی دقت پایین‌تری دارند و مانیتورهای دیجیتال را به‌طور جامع ارزیابی نکرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *