اسب ترکمن قهوه ای به عنوان زیباترین اسب در گینس ثبت شد

پایه دم که بالای دم اسب ترکمن قهوه ای است و شامل ماهیچه ها و مهره های ستون فقرات است. دم (به انگلیسی: Tail) و دم امتداد ستون فقرات اسب است.

تقریباً شامل 15 مهره کوچک است که به آن توانایی حرکت و کنترل آن را می دهد. پوست و مو مو وظیفه محافظت از پوست و تنظیم دمای بدن اسب را بر عهده دارد و خواص آن با تغییر فصل تغییر می کند، در حالی که پوست دارای غدد چربی است که در فصل زمستان روغن ترشح می کند.

اولی نشان دهنده دندان های آسیاب جلویی مسئول بریدن علف و دومی نشان دهنده دندان های آسیاب عقب و کمپرسورهایی است که وظیفه ساییدن را بر عهده دارند.

لازم به ذکر است که دندان های اسب در طول عمر خود به رشد خود ادامه می دهند و تعداد این دندان ها نیز وجود دارد.

دندان‌های اسب بالغ بین 40 تا 42 است، در حالی که دهان حاوی غدد بزاقی است که به هضم غذا کمک می‌کند، در حالی که زبان غذا را به سمت گلو می‌برد تا بلعیده شود، علاوه بر این که در جمع‌آوری بیشترین مقدار گیاهان در داخل دهان نقش دارد.

آب آشامیدنی و چشیدن ساختار داخلی بدن درونی اسب از قسمت های زیر تشکیل شده است: دستگاه گوارش با وجود سادگی ساختار معده اسب، دستگاه گوارش شامل بیش از یک معده است و باید توجه داشت که این ساختار برای هضم گیاهان ضروری است.

هنگامی که غذا به معده کوچک می رسد، هضم شده و به سکوم و روده بزرگ منتقل می شود، سپس توسط باکتری ها به اسیدهای چرب تبدیل می شود که جذب شده و از آنها انرژی می گیرد.

سیستم ادراری زیرا کلیه های اسب بسیار فعال هستند. همانطور که از خون اسب ضایعات می ریزند. سیستم تنفسی به عنوان سیستم تنفسی در اسب یکی از مهم ترین سیستم های بدن آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *