ادوات کشاورزی علیزاده پیش نمایش یکی از برترین تجهیزاتش که در سال آینده وارد بازار می شود را منتشر کرد

بیل زدن از قدیم الایام با ادوات کشاورزی علیزاده استفاده می شده است. از یک میله چوبی بلند تشکیل شده و توسط حیوانات کشیده می شود. توسط حیوانات کشیده می شود و برای سست کردن خاک و از بین بردن علف های هرز استفاده می شود. دارای یک صفحه آهنی قوی، پهن و خمیده است که به عنوان یک تیغه عمل می کند.

پرورش دهنده
گاوآهن متصل به تراکتور را کولتیواتور می گویند. این کار باعث کاهش نیروی کار و صرفه جویی در زمان می شود. خاک اطراف محصول در حال بلوغ را به هم می زند تا رشد را تقویت کند و علف های هرز را از بین ببرد.

کاشت بذر
این برای کاشت بذر استفاده می شود. این کار با کمک تراکتور انجام می شود. اطمینان حاصل می کند که بذرها در فواصل و عمق مساوی کاشته می شوند و با خاک پوشانده می شوند. این به گیاهان اجازه می دهد تا نور خورشید، مواد مغذی و آب کافی را از خاک دریافت کنند. این باعث صرفه جویی در نیروی کار و زمان می شود و از خوردن دانه ها توسط پرندگان یا حیوانات دیگر محافظت می کند.

ادوات

ابزارهای سنتی
ابزار سنتی کاشت بذر به شکل قیف است. قیف پر از دانه است. دانه ها را از دو یا سه لوله با انتهای تیز عبور می دهند. این انتها وارد خاک می شود و دانه ها در آنجا قرار می گیرند. داس، بیل و تبر از جمله وسایل کشاورزی سنتی هستند که کشاورزان از آن استفاده می کنند. این یک عمل کشاورزی کار و زمان بر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ادوات کشاورزی یا سایر موضوعات مرتبط، لطفاً در BYJU’S Biology ثبت نام کنید یا برنامه BYJU’S را برای مرجع بیشتر دانلود کنید.

ابزارهای پشتیبانی تصمیم که معمولاً مبتنی بر نرم افزار در نظر گرفته می شوند، ممکن است بخش مهمی از تلاش برای تصمیم گیری مبتنی بر شواهد در کشاورزی برای بهبود بهره وری و خروجی های زیست محیطی باشند. این ابزارها می توانند کاربران را از طریق مراحل روشن هدایت کنند و مسیرهای تصمیم گیری بهینه را پیشنهاد کنند یا ممکن است بیشتر به عنوان منابع اطلاعاتی برای بهبود پایگاه شواهد تصمیمات عمل کنند. با این حال، علیرغم در دسترس بودن آنها در طیف گسترده ای از قالب ها، مطالعات در چندین کشور نشان داده است که جذب به طور ناامیدکننده ای کم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *