آجر نسوز عظیمی موجب محار آتش سوزی در جنگل شد

داشتن اجاقی با آجر نسوز عظیمی به معنای گذراندن لحظات خوش در جمع دوستان یا خانواده برای لذت بردن از غذاهای اصیل مانند نان یا پیتزا است. تهیه این غذاها توسط خودتان رضایت شخصی فوق العاده را تضمین می کند.

انتخاب یک اجاق آجری خوب آسان نیست: انواع، مدل ها و قیمت های زیادی در بازار وجود دارد. در این مقاله ویژگی‌های بهترین اجاق‌های آجری پیش ساخته را مشاهده می‌کنیم : خرید آن باید همیشه یک انتخاب کاملاً سنجیده و آگاهانه باشد.

اجاق های هیزمی چند مدل هستند؟ به طور کلی می توان دو نوع تنور هیزمی را تشخیص داد:

اجاق چوب سوز سنتی : دارای یک محفظه برای پخت و پز و احتراق است. عطر هیزم و بخار آن در غذا نفوذ می کند و طعم و عطر بی نظیری به آن می بخشد.بهترین کوره های هیزمی

کوره هیزمی پخت غیرمستقیم : دارای یک محفظه پخت جدا از محفظه احتراق است. این نوع فر عطر و بوی سنتی را تضمین نمی کند اما برای مبتدیان مناسب است زیرا مدیریت پخت و پز آسان تر است.

آجر

بهترین کوره های هیزمی یک اجاق آجری خوب چگونه باید باشد؟ بهترین اجاق آجری باید یک عمر دوام بیاورد.

مصالح ساختمانی ضروری است: تهیه غذای عالی نیاز به پخت کامل دارد.

انتخاب کوره های ارزان قیمت ساخته شده از بتن فشرده یا بتن نسوز بهترین راه حل نیست. مطمئناً این نوع اجاق‌ها ارزان‌تر هستند، اما مواد برای دوام در طول زمان ساخته نشده‌اند. ممکن است اجاق آجری ترک بخورد یا شکافته شود و حوادث ناخوشایندی ایجاد کند.

سپس دما را باید در نظر گرفت .

بهترین فر هیزمی برای پیتزا مثلا باید بدون مشکل به دمای 450 درجه برسد و بتواند برای مدت طولانی از آن نگهداری کند.

بتن می تواند چنین دماهایی را تحمل کند اما قادر به حفظ آنها نیست.

تصور کنید که برای یک پیتزا مهمان دارید و مجبور شوید شام را قطع کنید تا فر را دوباره روشن کنید زیرا دما خیلی پایین آمده است.

شام خراب می شد

یک فر باکیفیت باید حفظ دمای بالا را تضمین کند که با یک احتراق، به شما اجازه می‌دهد تا همه غذاهایی را که می‌خواهید بدون توقف اجباری بپزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *